Čtyři produkty firmy Elan získaly ocenění Plus X Awards

Porota Plus X Awards letos opět ocenila výrobky značky Elan. Čtyři typy lyží pro sezónu 2013/14 byly nominovány na ocenění Plus X a všechny byly oceněny v kategoriích Vysoká kvalita, Design a Funkčnost. Jedná se o lyže SLX Fusion, Amphibio 14 Fusion, Delight QT a Spectrum 115 ALU. Poprvé byly tyto lyže veřejně prezentovány na letošním ročníku veletrhu ISPO Mnichov.

„Nejdříve jsme byli překvapeni, že ocenění získaly všechny čtyři nominované produkty, ale když vezmeme v úvahu naše aktivity, investice a výsledky v posledních letech, dal se tento úspěch očekávat. Proces budování silné a inovativní značky je velmi dlouhodobý. Trvalo nám mnoho let, než jsme získali ocenění „Nejinovativnější značka“ v kategorii sportovního vybavení za rok 2012. Byl bych velmi zklamaný, kdybychom toto ocenění nezískali i za rok 2013. Pokládám to za velkou výzvu a jsem přesvědčen, že si to Elan zaslouží. Při této příležitosti bych rád poblahopřál a poděkoval všem spolupracovníkům, kteří svým úsilím přispívají ke kvalitě, designu a funkčnosti našich kolekcí lyží,“ prohlásil Luka Grilc, ředitel Elanu pro značku a produkty.

Revoluční řada závodních lyží SLX Fusion je postavena na technologii Power Spine, která používá speciálně vyvinutou konstrukci „páteře a kostí“ pro lepší držení hran a torzní stabilitu. Profil AmphibioŸ pak umožňuje rychlejší nasazení oblouku. Vývoj závodní řady začal důkladnou analýzou rozložení sil během lyžování. Bylo zjištěno, že síly jsou nerovnoměrně rozloženy mezi vnitřní a vnější část lyže a směřují zevnitř ven. Je tedy zřejmé, že vnitřní a vnější část lyže vyžaduje rozdílnou konstrukci. Řešením se stala technologie POWER SPINEcentrálním páteřním obloukem pro větší sílu a lepší držení hran. Konstrukce vnitřní části lyže je po celé délce zpevněna uhlíkovou vrstvou. To zajišťuje výborné držení hran, které je dále podpořeno profilem „camber“ AmphibioŸ. Postranní prvky/kosti poskytují stabilitu. „Kosti“ jsou zesílené prvky, které vycházejí z obloukové struktury a sledují boční profil lyží. Zaručují torzní stabilitu na vnější straně lyží. Společně s profilem „rocker“ AmphibioŸ umožňují velmi rychlé nasazení oblouku.

Lyže Amphibio 14 Fusion je super-rychle reagující lyže navržená v ateliéru Porsche Design Studio, která má uspokojit všechny výkonnostní potřeby. Díky revolučnímu profilu AmphibioŸ jsou lyže speciálně určeny pro pravou a levou nohu. Speciální zpevnění Dual Titanium umožňuje výborné vedení lyže po hranách; laminované dřevěné jádro a RST sidewall  přispívají k lepšímu ovládání lyží a stabilitě při každé rychlosti jak na manšestru, tak na všech dalších typech sněhu.

Dámská kabelka váží v průměru 1,5 až 4 kg. Proto Elan vyvinul nový typ lyže Delight, který je speciálně určen pro specifické potřeby žen – lyžařek. Lyže Elan Delight mají nejen nižší hmotnost, ale zároveň celkově usnadňují lyžování. Každá lyžařka si nyní může vybrat typ lyže podle toho, s jakou razancí dělá oblouky. Lyže Delight také získaly 1. cenu ISPO Awards v kategorii „Lyže na sjezdovce“ na veletrhu ISPO Mnichov 2013.

Spectrum 115 ALU je lyže, která se v prašanu nadnáší a snadno ovládají jako žádné jiné. Speciální tvar inspirovaný surfovou technologií s diamantovými profily na špičce a patce usnadňuje klouzání a zatáčení v prašanu zatímco technologie ALUblade v kombinaci s profilem AmphibioŸ zlepšuje přilnavost hran a kontrolu nad lyžemi při jízdě na různých typech terénu. Jedná se o unikátní rysy, které ocení zejména pokročilí lyžaři. Díky technologii ALUblade mají tyto lyže jedinečné vlastnosti na všech typech terénu, rychle reagují a mají vysokou stabilitu. Tento prvek je umístěn na vnitřní straně lyží, čímž je zaručeno lepší držení hran a snadnější ovládání lyží na těžkém mokrém sněhu. Přítomnost prvku ALU na vnější hraně zlepšuje klouzaní lyže po prašanu.