Lyžařské boty v Brně

Alfou i omegou stále zůstává pečlivě a odborně vybraná bota, nezáležíc na značce, zohledňující anatomii danného chodidla, sílu a lyžařskou dovednost..je to stále kus plastu, ze kterého nikdy neuděláte papuče, ale můžete v nich strávit bez problémů celý den a zažít skvělé lyžování.

Specializujeme se na prodej lyžařských bot Lange, Dalbello a Alpina. U nás najdete širokou škálu bot z těchto kolekcí a hlavně personál, který s vámi lyžáky odborně vybere :-)


LANGE

V roce 1963 vyrobil Bob Lange, majitel továrny vyrábějící polyuretanové produkty, první sjezdové boty s plastovým skeletem ze skelných vláken. O dva roky později přišla novinka v podobě prvních přezek, které nahradily klasické šněrování obuvi. Lange byla také první, kdo vyrobil lyžařskou obuv speciálně tvarovanou pro ženy, a která přišla na trh se třemi šířkami skeletu a botičky tak, aby vyhovovaly různým tvarům chodidla… Tímto se značka Lange nesmazatelně zapsala do historie výroby sjezdové obuvi a 8 medailí získaných na Olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 svědčí o tom, že i dnes patří ke špičkovému lyžařskému vybavení.

Lange toužila být vždy první ve vývoji i v závodním lyžování.

Proto se před čtyřmi lety spojila s jednou z nejvýznačnějších firem v soudobém designu – společností PININFARIA – dvorním návrhářem Ferrari. Vznikl tak ojedinělý aerodynamický tvar skeletu a přezek (řady World Cup, Comp a CRL), navíc doplněný o nové anatomické vnitřní botičky.

Lange je nejúspěšnější lyžařskou obuví historie ve Světovém poháru, olympijských hrách a mistrovstvích světa. A díky zkušenostem a poznatkům od nejlepších závodních lyžařů, je i celá kolekce Lange unikátní svou technickou konstrukcí, použitými materiály, kvalitou a užitnými hodnotami pro každého lyžaře.

Pro nadcházející sezonu přibylo pár novinek. Klasická modrá RACING řada RS s flexí 110 – 140, k dostání budou ve dvou šířkách 97 a wide100. Končí řada Blaster nahrazená zcela novou modelovou řadou SX s flexí 80-120 v konceptu šírší 102mm se zcela přepracovaným FITEM boty. Nové RX modely s flexí 100-130, zaměřené na sportovně laděné lyžaře, pro freeride s označením XT, vyráběné ve dvou šířkách. Dámská část se taky lehce vyčistila, vše pod označením exclusive a to sportovní RX, nová řada SX – 102mm, podobná jako pánská SX. Špičkové boty pro špičkové, výkonostní i rekreační lyžaře. Lyžáky zn. LANGE prodáváme již 19-tou sezónu a jsou pevnou stálicí v sortimentu naší prodejny, kde mají mnoho stálých fanoušků, kteří na ně nedají dopustit. Provádíme také servisní opravy lyžařských bot Lange.

Dalbello

Od roku 1974 zdokonaluje umění a vědu stojící za vývojem lyžařských bot. Jako jediní nezávislí výrobci lyžařských bot na světě se specializuje výhradně na výrobu lyžařských bot. Jejich jediným posláním je vytvářet lyžařské boty, které nejlépe padnou a podávají nejlepší výkon . Lyžařské boty Dalbello mají inovativní design, unikátní konstrukční řešení a vyznačují se vynikající kvalitou zpracování. A díky tomu je značka Dalbello nejrychleji rostoucí značkou lyžařských bot na světě.

Firma Dalbello je neodmyslitelně spojená s freeskiingem, ale v letošní sezoně ukázala, že její ambice jsou i na poli světového poháru. To přesně dokumentuje nová žada Scorpion, na které se podílel i dvojnásobný olympijský vítěz Christian Mayer. Závodní verze v šířce 95mm, zbytek řady 98mm, špičková, vyssoce sportovní bota, která uspokojí i nejnáročnější lyžaře. V řadě Krypton nebylo téměř co měnit, pokračování v dokonalém systému 3-přezkových bot, z nichž nejvyšší model Krypton PRO v tradiční zelené barvě má stále flexi 100-140. Kompletní řada se zaměřením od sportovních jezdců až po freeridové nadšence.

RDP – Rider Development Project je synonymem freeskiingu. Nejnašlapanější boty s nejunikátnějším a nejinovativnějším systémem na poli lyžařské obuvi. Jména jako Glen Plake nebo Tanner Hall, kteří se podílejí i na vývoji, mluví za vše. Co tyto boty umí si přijďte prohlédnout k nám na prodejnu.

Kolekci uzavírá ski tourningová řada Sherpa. Její hlavní doménou je skialpinismus a freeriding. Konstrukčně vychází z řady Krypton, s patentovaným systémem kloubu pro perfektní funkčnost při chůzi.

INDIVIDUÁLNĚ TVAROVATELNÉ VNITŘNÍ BOTIČKY ID THERMO od Intuition & Dalbello

Značka Dalbello nabízí kompletní program individuálně teplem tvarovatelných vnitřních botiček, vyvinutých ve spolupráci s firmou Intuition Sports z kanadského Vancouveru. Tvarovatelné vnitřní botičky Dalbello I.D. jsou exkluzivně vyvinuty a k dispozici pouze u vybraných modelů řady Krypton 2, RDP, Strike, Viper/Mantis a Sherpa.

Na naší prodejně nabízíme nejucelenější nabídku lyžařských bot Dalbello v Brně. Provozujeme i servis lyžařských bot Dalbello.

Alpina

V našem obchodě se specializujeme hlavně na dětské lyžařské boty Alpina, jejichž konstrukce a  poměr cena-výkon je bezkonkurečně nejlepší.

SIDASConform´Able


Protože každá noha je jedinečná, nejde si jen vybrat lyžáky, ale je potřeba aspoň minimálních finálních úprav, jako jsou např. sportovní vložky. U nás vám kromě bot pomůžeme doladit botu přímo na vaši nohu. Tato fáze bývá podceňovaná, ale množství lyžařů, kteří trpí nejrůznějšími problémy v lyžákách – od zimy na prsty, přes nejrůznější výrůstky, otlačené klouby až po tak rozbolavěné nohy, že je zkažené celé lyžování – je bez zbytečného přehánění klidně 80%. Proto pracujeme s anatomickými vložkami SIDASConform´Able. Jde o ideální fixaci nohy v botě, eliminaci nežádoucích pohybů a rozložení obrovské síly, která je během lyžování na nohu vynaložena na co největší plochu chodidla. Dálší možnosti jsou vytěsnění oblastí kotníků, zabránění zdvihání nohy a dalších nešvarů, ke kterým může docházet. V neposlední řadě je možné tepelně dotvarovat určitá místa skeletu boty.