Lyžařské oblečení

Trtík Sport Brno se zaměřuje na několik značek, v případě spodního prádla a oblečení na běžky máme jednu z nejširších kolekcí na Moravě od firmy

Craft

Historie švédské firmy Craft je spojena se snahou vytvořit lidskému organismu maximálně příznivé prostředí pro sportovní výkon a aktivní rekreaci. Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení, dané nevhodným oblečením při sportu, které vede ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.

Craft princip – systém 3 vrstev

Oblékání ve vrstvách

1. funkční prádlo a ponožky – odvádí pot od pokožky a zajišťuje optimální mikroklima

2. termoizolační vrstva – zadržuje tělesnou teplotu a podílí se na transportu vlhkostí dále od těla

3. svrchní oblečení – ochrana před nepříznivými vnějšími vlivy

Tento systém je samozřejmě platný nejen na oblečení Craft, ale pro veškeré oblékaní na horách při sportovních výkonech jakéhokoliv druhu, kde je tělo vystaveno extrémním změnám počasí.

Kvalita značky Craft je navíc prověřena :

• tvrdými přírodními podmínkami Skandinávie, kde jsou naše výrobky vyvíjeny a testovány
• špičkovými sportovci a jejich vysokými nároky při závodě i tvrdém tréninku
• náročnými odbornými zkouškami: v testech organizovaných textilními instituty či odbornými časopisy v mnoha evropských zemích se především funkční prádlo Craft prosadilo vždy mezi nejlepší produkty v dané kategorii.


Pro příznivce přírodních materiálů nabízíme norskou legendární značku

Devold

Více jak 150 let historie. Devold vyrábí kvalitní, dlouhotrvající oděvy již od roku 1853. Mezi první zákazníky patřili běžní lidé žijící a pracující v drsném klimatu norského pobřeží – především rybáři a námořníci. Brzy se obliba odolných a teplých oděvů rychle rozšířila po celém Norsku. V následujících letech si slavní polární badatelé jako Ellsworth, Amundsen a Nansen vybrali pro své expedice pletené svetry, čepice, ponožky a spodní prádlo Devold. Některé stejné modely, které pomohly členům těchto expedic přežít to nejdrsnější klima na světě, se dodnes stále vyrábí! Vysoce kvalitní přírodní ovčí vlna byla – a stále je – základní materiál používaný v oděvech Devold. Dnešní aktivní příznivci outdooru volí Devold, protože tento oděv je zároveň jak funkční, tak komfortní i při dlouhodobém nošení. Klasický oděv od Devoldu obstojí po léta užívání a nikdy nevyjde z módy!

Pro lyžování a další pohyb na horách doporučujeme hlavně oblečení 1. vrstvy řady Active.

Má unikátní dvouvrstvou konstrukci. Dvě pleteniny jsou k sobě bodově spojeny a každá má rozdílné vlastnosti. Vnitřní vrstvu tvoří vlákno Dupont Thermolite, které je velice jemné a výborně odvádí vlhkost od těla. Vnější vrstva je vyrobena z jemné merino vlny Total Easy Care, která izoluje před chladem a absorbuje vlhkost z vnitřní vrstvy do vnější, kde se odpaří. Proto je zaručen stálý pocit sucha a tepla během těch nejnáročnějších aktivit. Devold® Active je velice jemné prádlo, má raglánový střih, ploché švy, prodloužená záda a díky vnitřní vrstvě Thermolitu (polyester) je ideální pro každého, kdo je choulostivý na vlnu. V kontaktu s pokožkou je právě Thermolite. Merino vlna u Devold Active je speciálně upravené technologií Total Easy Care – můžete ho prát v pračce a sušit v bubnové sušičce při nízké teplotě.

Mizuno

Japonská značka, věnující se vývoji a výrobě materiálů pro spodní prádlo, běžecké oblečení a znáte ji určitě i v oblasti sálových a běžeckých bot.



Pro svrchní vrstvy jsme pro tuto sezonu jednoznačně zvolili firmu

Ziener


Tato německá značka je již několik zim spjata s vámi dobře známím oblečením Elan. Proto jsme se rozhodli právě oblíbené komplety Elan doplnit o další modely z řady Ziener. Bundy i kalhoty jsou rozděleny do 3 kategorií, lišící se od sebe použitím materiálů, membrán a dalších doplňků. Celý tento průřez uspokojí jak rekreační lyžaře, pro které by i těch několik dnů na horách mělo být spojeno s pohodou a komfortem stejně jako i u profesionálů a lyžařů, kteří se pohybují po kopcích takřka neustále. Jednotlivé řady jsou pojmenovány : Technical freeride, X-collection a Trend. V oblečení jsou použity materiály jako Wind a Aquq shield, Sympatex..dle danné řady. V nabídce máme i kolekci pro děti.

Firmu Ziener hlavně proslavily rukavice, o jejichž kvalitách se můžete u nás přesvědčit.

Další značka zastoupená v našem obchodě, zejména co se týče rukavic a čepic, je Scott.