Lyže v Brně

Lyže e-shop

Nakoupit můžete buď u nás v prodejě v Brně nebo přes e-shop

Naším cílem je věnovat se menšímu množství značek lyží a zajistit tak zákazníkům maximalní přehlednost a kvalitu informací. Aby si mohl vybrat opravdu každý, doporučujeme si lyže u nás i půjčit a vyzkoušet přímo na kopci.

Pro tuto sezonu jsme připravili

opět vynikající kolekci

slovinské značky:

Lyže Elan

Počátek této firmy se traduje do roku 1945 slovinským skokanem na lyžích Rudim Finžgarem a od té doby má na svém kontě mnoho úspěchů jak ve vývoji a nových trendech v lyžařském sportu, tak i na poli závodního lyžování. Pro tuto značku hovoří např. vývoj Torzního boxu v konstrukci lyže, uvedení na trh prvních komerčních carvingových lyží nebo i úspěchy takových borců, jakými byli Ingemar Stenmark či Bojan Križaj. V posledních letech představila svou revoluční technologi Waveflex a ve spojení s vázáním Tyrolia integrovaný Fusion system. K tomu připočítejme špičkově zvládnutou technologii v jedné z nejmoderněji vybavené továrně, jíž využívají pro stavbu lyží i jiné značky, kvalitní dřevo a perfektní přístup..a to vše je Elan.

Jako evropská firma se může navíc prokázat certifikátem ISO 14001, dokazující nezatěžování zbytků životního prostředí.

Waveflex se dostal do podvědomí v roce 2006 na lyžích speedwave, od té doby postopil už i FIS lyže světového poháru. Několikrát světově oceněná technologie tak dokázala sílu jednoduchosti v tom, co lyžař očekává – větší torzní tuhost, eliminaci chvění na nerovnostech a plynulejší průhyb v oblouku.

V letošní sezoně se řady speedwave a magfire spojily v jeden celek a pokrývají kompletní škálu lyžařských zdatností, se zaměřením na sjezdovku, pod novým názvem WAVEFLEX Serie. Slalomka a race carver zůstávají takřka beze změny – špičkové věci není potřeba měnit – pouze s novým designem, který taktéž zabodoval v nezávislých testech na  veletrhu ISPO. Pro děti opět lyže splňující hlavně tolerantnost a možnost učit se. Ve speciální edici jsou Waveflexy 14 a SL designované v retru 80´. Pro fajnšmekry opět Wavemaster s karbonovou výstuhou, signovaný Stenmarkem a se speciálním obalem.

O dalších lyžích ve Freeski.

Jako novinku jsme pro Vás připravili něco z nové kolekce

Lyže Dynastar

Tato francouzská značka nepotřebuje mít na trhu chaotické množství modelů, její řady jsou přehledné a vybere si v nich opravdu každý. Historie Dynastar spadá až do roku 1963. Také v sezóně 2011/2012 si Dynastar udržuje image špičkové značky, jejíž lyže všech kategorií jsou symbolem spojení nejpokročilejších technologií, špičkových materiálů a tradiční poctivosti náležející k horám, v nichž tyto lyže vznikly a stále se vyrábějí – pod úpatím Mt. Blancu v údolí Chamonix. Dynastar patří mezi značky, které nejsou velké škálou svých lyží, ale kvalitou a přístupem, se kterým vznikají.

Řada Speed to jsou Course a Omeglas, nejostřejší lyže pro ty, kteří se nebojí jezdit race technikou. Sportovní řada Contakt obsahuje 4 modely, pro velmi dobré lyžaře, kratší i delší oblouk, absolutní zážitek z jízdy na sjezdovce. Poslední 3 typy lyží pod nálepkou Booster jsou určeny začátečníkům a rekreačním lyžařům. Děti se můžou vyřádit na lyžích jak pro ty uplně nejmenší, tak i na lyžích do snowparku a samozřejmě i závodníci si příjdou na své. Zbytek dámské a freeski.

Dynastar se vyznačuje kvalitními dřevěnými jádry, titanalovými a laminátovými výztuhami. Pro zesílení tlaku na hrany a nejprogresivnější kontrolu při průjezdu obloukem byla vyvinuta technologie Autodrive. U nás Vám rádi tyto technologir představíme a lyže je možné vyzkoušet i v našem test centru.