Práce s vosky

Správná příprava lyží vyžaduje především porozumět sněhu!

Existují dobré důvody, proč bylo v dřívějších dobách správné namazání lyží považováno za „černou magii“, srovnatelnou s jinými okultními vědami alchymistů ve středověku:
Sníh je ve svých různých formách stejně různorodý jako příroda sama. Charakter sněhu závisí na množství faktorů, jako jsou teplota, vlhkost, stáří a struktura krystalů. v dnešní době lyžařské vosky umožňují i začátečníkům snadný výběr správného vosku – pokud jsou schopni si vytvořit jasnou představu o sněhových podmínkách a jejich možných změnách během dne.

Existují dobré důvody, proč bylo v dřívějších dobách správné namazání lyží považováno za „černou magii“, srovnatelnou s jinými okultními vědami alchymistů ve středověku: Sníh je ve svých různých formách stejně různorodý jako příroda sama. Charakter sněhu závisí na množství faktorů, jako jsou teplota, vlhkost, stáří a struktura krystalů. v dnešní době lyžařské vosky umožňují i začátečníkům snadný výběr správného vosku – pokud jsou schopni si vytvořit jasnou představu o sněhových podmínkách a jejich možných změnách během dne.