Skluzové vosky


VOSKY NATURAL

Firma HOLMENKOL vyvinula první biologicky odbouratelné lyžařské vosky na světě!

Výhody pro Vás:

 • Biologicky odbouratelné lyžařské vosky.
 • Neškodí životnímu prostředí.
 • Snadná manipulace.
 • Přehledná řada produktů.
 • Kvalita „vyrobeno v Německu“.

Vynikající skluzové vlastnosti pro všechny typy sněhu a jakoukoliv teplotu.

nahoru

ZÁKLADNÍ A TRÉNINKOVÉ VOSKY

HYDROKARBONOVÉ VOSKY

Úspěšně směsi používané i při závodech Světového poháru. Snadno se s nimi pracuje – není třeba nic smíchávat! Vynikající základní a tréninkové vosky. Výrobky té nejvyšší kvality, které velmi oceňují reprezentační týmy a lyžařský průmysl.

Hydrokarbonové vosky představují prvotřídní výběr parafínů – bez přídavku syntetických aditiv – které tvoři vynikající podklad pod další vrstvy fluorokarbonových vosků nebo dokončovacích přípravků (např.: řady SpeedPowder nebo SpeedFinish). Podkladové vosky HOLMENKOL vytváří pevnější spojení (odolnější proti obroušení) mezi skluznicí lyže a fluorkarbonovými vosky. Protože chrání skluznici lyže, jsou podkladové vosky rovněž vynikající jako čistící vosky. Nanesou se na skluznici žehličkou a poté se za tepla seškrábnou.

FLORMIX

Lehce fluorovaný, velmi kvalitní tréninkový a základní vosk. Na všechny typy vlhkého až mokrého sněhu, zejména při vyšší vlhkosti. Pro teploty sněhu od 0° do -14°C.

nahoru

ZÁVODNÍ VOSKY S VYSOKÝM OBSAHEM FLUORU

MATRIX-FX

Závodní směs vosků s vysokým obsahem fluoru založená na hybridní technologii, určená pro běžecké lyžování. Vysoce inovativní suroviny používané výhradně firmou HOLMENKOL zaručují takový výkon, kterého ještě nikdy nebylo možno dosáhnout. Zdaleka nejlepší hodnocení v akceleraci, skluzných vlastnostech, odolnosti proti opotřebení, pojivosti, odolnosti vůči vodě a nečistotám. Se širokým rozsahem použití. Optimalizované pro běžné, velmi kvalitní sintrované a extrudované skluznice.

 • MatrixFX žlutý – Na vlhký nový a jemnozrnný sníh a také na mokrý sníh.
 • MatrixFX černý/žlutý – Na starý, hrubozrnný, jarní a technický sníh.
 • MatrixFX červený – Na nový vlhký až suchý sníh, na jemnozrnný sníh, a také na technický sníh.
 • MatrixFX černý/červený – Na starý suchý sníh, na zrnitý a agresivní sníh.
 • MatrixFX modrý – Na nový suchý sníh a na jemnozrnný sníh, a také na technický sníh.
 • MatrixFX černý/modrý – Na starý suchý sníh, na zrnitý a agresivní sníh.
 • MatrixFX zelený – Na nový suchý sníh a na zrnitý a agresivní sníh.

nahoru

ZÁVODNÍ DOKONČOVACÍ PRODUKTY S OBSAHEM FLUORU

Závodní dokončovací produkty „Racing-Finish“ od firmy HOLMENKOL jsou vyvrcholením celého postupu mazání lyží. Umožní vám dosáhnout extrémních hodnot zrychlení a těch nejvyšších rychlostí. Kromě širokého rozsahu použití je jedinečnou předností výrobků této řady výjimečná pojivost a také odolnost proti odření. Tak máte jistotu, že si tyto výrobky udrží své funkční vlastnosti nejenom na začátku závodu, ale až do jeho úplného konce (a to i u velmi dlouhých závodů).

Nová technologie nano-CFC®, patentovaná firmou HOLMENKOL, je nyní poprvé prakticky použitá u produktů řady Racing Finish. Patentované složení nano-CFC® spojuje vynikající skluzové vlastnosti konvenčních fluorokarbonových prášků s fyzikálními účinky nano částic na povrch. Výsledek: ve spojení se závodními vosky HOLMENKOL® získáte prvotřídní povrchovou úpravu vaší závodní skluznice, která nastavuje nové měřítko co se týče rychlosti, odolnosti proti otěru, rozsahu a snadnosti použití.

nahoru

PRÁŠKOVÉ VOSKY

SPEED POWDER MATRIX

Nová technologie nano-CFC®, patentovaná firmou HOLMENKOL, je nyní poprvé prakticky použitá u produktů řady Racing Finish.

Jsme pyšní, že vám můžeme představit kolekci HOLMENKOL SpeedPowder. Kromě vynikajících nano-CFC® účinků jsou produkty nové kolekce SpeedPowder optimálně modifikované tak, aby výborně fungovaly s hi-tech závodními vosky specifickými pro běžecké lyžování
(MATRIX). Kombinace závodních vosků HOLMENKOL s prášky SpeedPowder nové generace nano-CFC® vám dává licenci na vítězství.

Patentované složení nano-CFC® spojuje vynikající skluzové vlastnosti konvenčních fluorokarbonových prášků s fyzikálními účinky nano částic na povrch. Výsledek: ve spojení se závodními vosky HOLMENKOL® získáte prvotřídní povrchovou úpravu vaší závodní skluznice, která nastavuje nové měřítko co se týče rychlosti, odolnosti proti otěru, rozsahu a snadnosti použití.

 • WET – Nejvhodnější použití: vlhký až mokrý nový sníh a jemnozrnný až rozbředlý sníh, mokrý sníh.
 • MID – Nejvhodnější použití: nový a jemnozrnný sníh nebo vlhký technický sníh.
 • COLD – Nejvhodnější použití: jemnozrnný a hrubozrnný starý a technický sníh, studený sníh s teplotami pod -8 °C.

SPEED BASE MATRIX – nový standard v závodním lyžování

Nová inovativní kolekce vosků pro závodní lyžování. Všem zimním sportovcům hledajícím vynikající vosky pro své vybavení na sjezdové a běžecké lyžování bychom rádi představili novou kolekci vosků určenou pro závodní lyžování SpeedBase. Kromě účinků nano-CFC® byla nová kolekce vosků Speed Base vylepšena úpravou jednotlivých komponentů tak, aby dokonale odpovídala různým podmínkám. Různé produkty z řady SpeedBase je možné kombinovat a dosáhnout tak maximálního individuálního výkonu.

 • WET Nejvhodnější použití: nový a jemnozrnný sníh a také na mokrý sníh. Pro teploty sněhu od 0° do -2°C.
 • MID Nejvhodnější použití: vlhký až suchý nový a jemnozrnný sníh. Pro teploty sněhu od 0° do -7°C.
 • COLD Nejvhodnější použití: vlhký až suchý, jemnozrnný až hrubozrnný sníh. Pro teploty sněhu od -5° do -12°C.
 • EXTREME COLD Nejvhodnější použití: suchý, jemnozrnný až hrubozrnný a abrazivní sníh. Pro teploty sněhu od -10° do -25°C.

SPEED BASE LABSET
Laboratorní sada určená pro individuální namíchání produktů řady SpeedBase a SpeedPowder. Snadné míchání pro jakékoliv sněhové podmínky. Obsahuje: váhy, kádinku, míchací lžíci, příručku s recepty, digitální teploměr a vlhkoměr, Flashpen teploměr sněhu a tři prázdné nádobky Speedbase k uložení vašeho „tajného receptu“ (neobsahuje produkty Speedbase).

nahoru

PASTA

V té nejlepší kvalitě, vyzkoušená ve Světovém poháru – jako pasta se ve speciálních závodních podmínkách (např. na začátku závodu) velmi snadno aplikuje a má univerzální použití.

 • Nejvhodnější použití: vlhký až měkký sníh. Pro teploty sněhu od 0° do -6°C.

nahoru

SPREJ

SPEED FINISH

Řada tekutých závodních dokončovacích produktů založených na nanotechnologii. Spojuje jedinečné přednosti řady TopSpeed s novými možnostmi samoorganizujících, ultra tenkých potahových vrstev. Speciální aplikace pomocí spreje umožňuje 100% koncentrované nanášení výrobku.

Složení ověřené ve Světovém poháru z produktů SpeedFinish dělá prvotřídní skluzovou povrchovou úpravu, která se snadno nanáší, a spolu se závodními vosky HOLMENKOL nebo dalšími dokončovacími produkty HOLMENKOL RacingFinish zaručuje vynikající skluzové výsledky pro širokou škálu aplikací. Extrémně malé částice znamenají více kontaktních bodů, a tak se produkty SpeedFinish dokonale naváží na skluznici.

 • WET Nejvhodnější použití: vlhký až mokrý nový sníh a jemnozrnný rozbředlý sníh, mokrý sníh.
 • MID Nejvhodnější použití: jemnozrnný až hrubozrnný sníh.
 • COLD Nejvhodnější použití: suchý a studený sníh.

nahoru

BLOCK – „MÝDÉLKO“

SPEED BLOCK

Závodní dokončovací produkty SpeedBlock jsou 100% stlačené a jsou to proto velmi koncentrované fluorokarbonové sloučeniny. Vynikající vlastnosti produktů řady SpeedBlock: vysoký výkon, snadno se aplikují a jsou velmi úsporné.

 • WET Nejvhodnější použití: vlhký až mokrý nový sníh, zrnitý až hrubozrnný starý nebo technický sníh.
 • MID Nejvhodnější použití: nový sníh nebo vlhký starý nebo technický sníh.
 • COLD Nejvhodnější použití: suchý a zrnitý sníh.

nahoru

VOSKY PRO SKOKY NA LYŽÍCH

Jump Ceramic Wax – Tvrdý základní vosk do keramické nebo ocelové nájezdové stopy.

Jump Competition RubMix – Optimalizované složení uzpůsobené podle speciálních nároků zledovatělých stop. Různé bloky na různé podmínky. Nanést na lyže a vykartáčovat.

Jump Competition červený – Vosk pro skoky na lyžích, optimalizovaný na zledovatělou nájezdovou

Jump Competition modrý

Jump Competition Arctic

nahoru