Tak jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar tedy morfologii a proto je unikátní a jedinečné. Bohužel obuv je vyráběna sériově na univerzální kopyta, ve většině případů jen s obyčejnou vkládací měkkou a plochou stélkou. Proto jedinou možností jak individuálně přizpůsobit sériovou obuv morfologii Vaší nohy, je použití anatomicky tvarovaných 3D sportovních ortopedických vložek.

Nabízíme Vám SPORTOVNÍ ORTOPEDICKÉ VLOŽKY SIDAS CUSTOM, které představují to nejlepší ve vývoji a výrobě vložek do obuvi. Svými vlastnostmi, konstrukcí a použitím materiálů řeší vaši individuální morfologii. Je to ten nejlepší způsob jak docílit toho, aby chodidla a obuv splynula v jedno a Vy jste byli schopni maximálně využít veškerých konstrukčních vlastností obuvi i vložek.

SIDAS CUSTOM jsou vložky - stélky 100% na míru, které Vám vyrobíme do lyžařských bot, cyklo treter, ostatních sportovních bot i bot pro běžné nošení.

Proč si vybrat sportovní ortopedické vložky?

  • zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidla po podložce
  • ideálně podpírají nožní klenbu
  • při jejich použití se bota stává součástí nohy
  • noha je přesně vedena v ose pohybu
  • snižují riziko úrazu v oblasti nohy, kotníku a kolene
  • zlepšují stoj, chůzi a běh, odlehčují dopad i odraz
  • chrání nožní klenbu, šlachy, nosné klouby, páteř a zabraňují přetěžování Achillovy šlachy
  • svou pružností tlumí otřesy
  • výrazně ovlivňují správné formování nohou všech věkových skupin

Pro perfektní péči o Vaše chodidla používáme stroje a příslušenství od značky SIDAS 


Sidas Custom jsou vložky na míru 100% přizpůsobené specifikům vašeho chodidla. Výrobu vložek Sidas Custom poskytují odborně vyškolení profesionálové s potřebnými zkušenostmi a vybavením.

Feetbox 3D® vytvoří 360°model vašich nohou Vyhodnotí vaše anatomické údaje (délka, šířka, tlak na plosky nohou) Doporučí vhodné 3D vložky a lyžařské boty či cyklistické tretry. 

Custom Station Compact je velmi kompaktní zařízení, které v sobě spojuje všechny základní prvky pro tvarování vložek na míru. Nabízí ten nejlepší poměr funkce/velikost/kvalita.

I přes své malé rozměry umožňuje Custom Station Compact plnohodnotnou práci při tvarování vložek na míru.